Figma + Canva

Figma a Canva sú dva rôzne nástroje na tvorbu grafických dizajnov a obsahu. Figma je nástroj pre dizajnovanie webových a mobilných aplikácií, ktorý umožňuje dizajnérom spolupracovať v reálnom čase. Canva na druhej strane je online nástroj na tvorbu vizuálnych obsahov vrátane návrhu sociálnych médií, webových stránok a iného obsahu.

Osnova kurzu:

Figma

  1. Úvod do Figma – Tento bod by sa venoje základným informáciám o Figma, jeho rozhraniu a funkcionalite. Študenti sa dozvedia, ako sa zaregistrovať a prihlásiť do Figma, ako sa orientovať v aplikácii a ako vytvárať prvý návrh.

  2. Tvorba základných prvkov – V tomto bode  sa zameriame na tvorbu základných prvkov, ako sú text, tvar, farby a obrázky. Študenti sa naučia, ako používať nástroje na tvorbu týchto prvkov, ako ich prispôsobiť a ako ich umiestniť na návrh.

  3. Práca s vrstvami – Tento bod sa venuje práci s vrstvami, čo je kľúčová zručnosť pre dizajnérov. Študenti sa naučia, ako pridať vrstvy, ako ich meniť a organizovať a ako používať funkcie ako skupiny, zoskupenia a maskovanie.

  4. Interakcie a prototypovanie – V tomto bode sa zameriame na tvorbu interaktívnych prvkov a prototypovanie. Študenti sa naučia, ako používať funkcie, ako sú interaktívne komponenty, prechody a animácie, aby vytvorili plynulé a zaujímavé používateľské skúsenosti.

  5. Spolupráca a zdieľanie – Posledný bod by sa venuje spolupráci a zdieľaniu projektov. Študenti sa naučia, ako pozvať ďalších používateľov, aby sa podieľali na projekte, ako pridávať komentáre a feedback, ako exportovať a zdieľať návrhy a ako používať nástroje pre správu verzií a históriu zmien.

Canva

  1. Úvod do Canvy – Tento bod sa venuje základným informáciám o Canve, jeho rozhraniu a funkcionalite. Študenti sa dozvedia, ako sa zaregistrovať a prihlásiť do Canvy, ako sa orientovať v aplikácii a ako vytvárať prvý návrh.

  2. Použitie nástrojov Canvy – V tomto bode sa zameriame na používanie nástrojov v Canve, ako sú text, tvar, farby a obrázky. Študenti sa naučia, ako používať nástroje na tvorbu týchto prvkov, ako ich prispôsobiť a ako ich umiestniť na návrh.

  3. Práca s vrstvami v Canve – Tento bod sa venuje práci s vrstvami, čo je kľúčová zručnosť pre dizajnérov. Študenti sa naučia, ako pridať vrstvy, ako ich meniť a organizovať a ako používať funkcie ako skupiny a maskovanie.

  4. Návrh rôznych typov grafických prvkov – V tomto bode sa zameriame na tvorbu rôznych typov grafických prvkov, ako sú bannerové reklamy, infografiky, sociálne médiá a podobne. Študenti sa naučia, ako používať funkcie a nástroje Canvy, aby vytvorili kreatívne a vizuálne zaujímavé prvky.

  5. Zdieľanie a exportovanie návrhov – Posledný bod sa venuje zdieľaniu a exportovaniu projektov v Canve. Študenti sa naučia, ako zdieľať svoje projekty s ostatnými, ako exportovať a zdieľať návrhy a ako používať nástroje pre správu verzií a históriu zmien. Taktiež sa naučia, ako pripraviť svoje projekty pre tlač a digitálne publikovanie.

Informácie o kurze

blue red and green letters illustration

Forma vzdelávania

Prezenčne alebo online

Dĺžka vzdelávania

80 vyučovacích hodín / 10 pracovných dní

Úroveň znalosti

Vhodne pre začiatočníkov, mierne pokročilých

Cena kurzu

ZADARMO cez UPSVaR Cena pre samoplatiteľov: 650€

Preplatenie cez UPSVaR

Áno, v rámci projektov KOMPAS+ alebo Nestrať prácu a vzdelávaj sa

Termíny

Kurz sa otvára každý mesiac. Viac info telefonicky.

Máte záujem o tento kurz?
Neváhajte a prihláste sa.

Jedna sa o nezáväzné prihlásenie. Po prihlásení sa s vami spojíme s ďalšími informáciami.